Mēs esam reāli un uz zemes stāvoši ļaudis un ar saviem sapņiem reizēm paceļamies nedaudz augstāk, lai redzētu cik daudz mums nepieciešams, lai mēs būtu laimīgi! /M.Aborietis/

Nomaļākā vieta Latvijā!

Nomaļākā vieta Latvijā, kas Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ekspertu vērtējumā ir vispiemērotākā vieta neviena netraucētai Jaunā gada sagaidīšanai klusumā un mierā, ir Lubānas novada Indrānu pagasta Klajotņa purvā. 150 kvadrātkilometrus plašā neapdzīvotā teritorija Lubānas novada Indrānu pagastā atrodas 170 kilometru attālumā no Rīgas.

Slēpnis atrodas purvā, tādēļ vēlams izvēlēties pienācīgu apģērbu un nepaļauties tikai uz navigācijas iekārtām. Vēlams paņemt līdzi arī karti. Slēpnis atrodas piecu metru radiusā no norādītajām kordinātēm . Nostiprināts pie viena no divām purva priedēm. Lūgums būt saudzīgiem pret dabu, jo slēpnis atrodas Lubānas mitrāja teritorijā!

Slēpnis ir liela izmēra lāde, kas satur Aboriešu virsaiša slēptākos dārgumus!


Iestājās rudens, un Aboriešu virsaitim problēmas sāka sagādāt laupītāju uzbrukumi. Tirdzniecības ceļi pa Aivieksti bija pieejami ne vien mierīgajiem Aboriešu cilts brāļiem, bet arī paklīdeņiem un slaistiem, kas nevēlējās strādāt un bija nežēlīgi, cietsirdīgi, kā arī vieglas mantas tīkotāji. No neoficiāliem avotiem virsaitim pieklīda ziņas, ka šie plikdibeņi bija nolūkojuši aplaupīt Aboriešu apmetni Aiviekstes upes krastā. Tad, nu, saime nolēma sagatavot lādi un noglabāt savus dārgumus tālu no ļaužu acīm. Virsaitis ilgi un dikti domāja, kur būtu īstā un drošākā vieta cilts relikvijām. Vienā naktī pie vadoņa sapnī ieradās senču sencis un norādīja lādi nogādāt Aboriešu dzimtas pašā pirmsākumā - savas upes dzīvības dzīslas tuvumā. Sacīts, darīts! Virsaitis ar saviem uzticamākajiem cilts brāļiem devāsuzticamākajiem cilts brāļiem devās ceļā gar triju upju krastiem, līdz nonāca dzīvības dzīslas sākumpunktā. Ja arī jūs vēlaties aplūkot šo vietu savām acīm un apskatīt Aboriešu virsaiša dārgumu lādi, tad laipni lūgti!